Kurtki 3w1, czy nie brzmi to znajomo? Autor : martens kategoria: Turystyka - informacje

Ich popularność ciągle się zwiększa. Na rynku pojawiają się nowe modele. Czym są kurtki 3w1? Nazwa 3w1 mówi o tym, że kurtki te powinny być wielozadaniowe, niczym narzędzie wielofunkcyjne ukryte pod kształtem scyzoryka.


  Kurtki 3w1 to wbrew pozorom proste rozwiązanie! Wykorzystano dwie warstwy: wymieniona jako pierwsza wewnętrzna warstwa - ocieplająca oraz z zewnętrzna warstwa - wytrzymała na deszcz i wiatr. W ten łatwy sposób otrzymujemy trzy kombinacje. Po odpięciu warstwy wewnętrznej, ocieplającej, kurtka może służyć jako przeciwdeszczowa. Warstwa wewnętrzna kurtki, może służyć jako polar, który zapewni nam ciepło w chłodne wieczory. Połączenie warstwy zewnętrznej i wewnętrznej formuje nam bardzo ciepłą kurtkę, z której jesteśmy w stanie korzystać nawet podczas zimy. I tu w głowie mojej rodzi się pytanie... Co to za nowość? Już od dość dawna można było podpinać polary pod kurtki. A nawet jeżeli, ktoś nie miał takiej sposobności to kupił kurtkę, nabył polar i po prostu w nich chodził. Gdy było zimniej to zakładał polar jako wewnętrzną warstwę i kurtkę jako warstwę zewnętrzną.  Ktoś bardzo inteligentny wykorzystał ten fakt, dopasował polar do kurtki i posiadamy kurtki 3w1.

Mówi się, że kurtki 3w1 to rozwiązanie dla aktywnych ludzi , którzy w pewnym sensie ułatwiają sobie życie. Robisz jeden zakup i masz kurtkę na każdą okazję. Do tego pochodzisz w fajnym polarze. Perfekcyjnie znajdzie zastosowanie w górach a także w mieście. Mówi się, że kurtki 3w1 są nowoczesne. Po co sobie komplikować życie skoro można je uczynić prostszym. Ja sam bardzo często chodzę na skróty i w pewnym sensie jestem z tego dumny. Moją intencją nie jest negowanie, że kurtki 3w1 są złe. Że to tylko moda lub jakaś pomyłka. Bynajmniej tak nie jest. Jest to sprawdzone rozwiązanie, stosowane od lat przez podróżników. Wszystko jednak zależy od samej kurtki. Zwróciłbym uwagę na kurtki z odpinanym kapturem mającym system ściągaczy 3d. Każdy chciałby mieć jak najlepiej dopasowany kaptur do głowy. System ten gwarantuje maksymalną swobodę w trakcie poruszania głową. Sprawdź zamki. Kurtka może mieć najlepszą membranę na świecie, a wąskim gardłem mogą okazać się zamki. Zamek powinien być wodoodporny, standardem są laminowane zamki. Ważna jest wodoodporność i oddychalność kurtki. Zależy od planowanej fizycznej aktywności warto zwrócić uwagę na te parametry. Przyjmując, że będziesz chodzić w niej wyłącznie po mieście to nie warto inwestować w bardzo dobre parametry, prościej nabyć solidny parasol. Damskie kurtki 3w1 są taliowane.

Kurtki 3w1 można polecić są w czasie uprawiania sportów zimowych. Jeździć w nich można na snowbordzie, na nartach, podobno nawet na łyżwach. Moim zdaniem można w nich robić wszystko. Jednak wszystko zależy od dopasowania i na to zwróć szczególną uwagę. Swoboda i wygoda ruchów to podstawa, to co zdaje egzamin na górskich spacerach niekoniecznie znajdzie zastosowanie w trakcie wspinaczki czy jazdy na nartach. Kurtki 3w1 z reguły rewelacyjnie wyglądają i nie ma w tym nic złego. Każdy chce przecież porządnie wyglądać. Każdy w tej kwestii znajduje coś dla siebie. Tylko pamiętaj żeby idealny wygląd szedł w parze z komfortem. Samo rozwiązanie które polega na wykorzystaniu dwóch warstw ma same zalety. Warto rozważyć zakup kurtki 3w1. Na rynku obecnie jest dużo dobrych kurtek tego typu, na który można polegać w ciężkich chwilach.

 

Na łamach serwisu opisywane są kurtki 3w1:

Kurtka T4L15.KUMT003 4F

Kurtka 3w1 damska Makanda Alpinus

Kurtka 3w1 męska Canno Hi-Tec

Zimowa kurtka męska Marmot Palisades GTX

Zimowa kurtka 3w1 Magnum Biotit